Mööbli hooldamine

Töödeldud nahk, mida kasutatakse meie mööbli tootmiseks

Töödeldud nahk on konserveeritud loomanahk ehk naturaalne tooraine. Nahatükid erinevad üks teisest samamoodi nagu inimeste näojooned. Iga nahatükk on omapärane. Mööbliesemete tootmiseks kasutatud nahk valitakse alati individuaalselt. Just sellepärast on olemas erinevused naha värvuses ning faktuuris. Värvimata naha nimetus on Crust. Naha puhul tuleb eristada kaht olulist värvimisviisi: naha immutav värvimine või aniliinvärvimine ning pindvärvitud nahk. Pindvärvimisel kasutatakse pigmente ja sideainet sisaldavat värvi. Pindvärvimist nimetatakse vahel ka pigmenteerimiseks. Pindvärvimine võib järgneda ka naha immutavale värvimisele. Naha iseloomulikud omadused ei mõju mööbliesemele/komplektile negatiivselt, vaid kinnitavad naha naturaalsust. Meie firma kasutab ka antiiknahka - uuele nahale tuleb optiliselt vana välimus anda. Selline vanaks tehtud nahk on tihtipeale mitmevärviline ja sellise toote valmistamine tähendab eriti suurt väljakutset. Sellest nahatüübist toodetud mööbliesemed omavad originaalse, kordumatu välimuse; ekspluatatsiooni käigus ilmnevad naha värvi uued toonid ning varjundid, naha värv muutub veel paremaks. Toodetud naturaalsest nahast mööblieseme/komplekti väliskest/kate on pehme ja vaba. Määratud naha kurtide olemasolu mööbliesemel/komplektil on ettekavatsetud nähtus ning pole toote kvaliteedi defekt. Selline effekt tehakse arvuti abil; selleks kasutatakse pehmet parknahk kortsustamisprotsessis. Tänu sellele mööblieseme/komplekti kate on pehme, kohev ning õrn. Tuleb mäletada, et naturaalnahaga kaetud mööbliese/komplekt saab oma iseloomuliku välimuse ainult kasutamisprotsessi käigus: nahk venib välja ja saab vabaks. Kõrgekvaliteetsest nahast tehtud mööbliesemete/komplekti katel normaalse, reeglipärase ekspluatatsiooni jooksul ilmnevad kurdid ja kortsud. Pehme mööbli (kahekohalise või suurema) kasutades tuleb istuda mitte ühel ja samal kohal, vaid alati erinevatel kohtadel istumispinna ulatuses. Sellel juhul jääb mööbliesemel/komplektil esialgne välimus. Spetsialistid kindlustavad, et niisugused nähtavad kasutamistunnused nagu kurdid, kortsud, intensiivne läige naha peal teevad mööblieseme/komplekti meeldivamaks ja isegi elavamaks. Teiseks naturaalse naha tunnuseks on faktuur. Ühtlane sile nahapind on tavaliselt kunstlikult tehtud ning selline faktuur vähendab naha tarbimistunnusi. Nahk, mis omab homogeenset faktuuri, on kahekordne või tema välispind on lihvitatud (selline nahk on ilma loodusliku välispinnata, selle asemel omab see vaigust pealiskihti, mis annab naha sileduse). Sel viisil ettevalmistatud nahk on madala kvaliteediga. Meie mööbli tootmiseks kasutatakse ainult kõrgkvaliteetset naturaalset nahka. Meie töötame naturaalse toorainega ja seoses sellega märgime selgitavalt ära kõik naha faktuuri ja värvi muutmisvõimalused.

Veluurkangast toode

Materjalil on omadus transportimisel või istumisel kerget kortsuda, mida tavapärase kasutamise ajal ei ole alati võimalik vältida. Sellele vastu saab puhastades polstrit riideharjaga. Lisaks võib kortsumist vähendada auru kasutamisega või destilleeritud vees leotatud niiske rätik lühikeseks ajaks vajalikule pinnale asetamisega. Seejärel saab niiske ala puuvillase rätikuga kuivaks pühkida, kasutades kerget survet suurele pinnale. Fööni võib kasutada, kuid seda tuleks kasutada eemalt. Kortsumine on veluurile tüüpiline ega mõjuta mööbli kvaliteeti ega vastupidavust.

Olulised reeglid nahast mööbliesemete hooldamises:

PUIT: Tammest toodetud mööbel ei tohiks seista erinevate soojendusseadmete juures. Mööbliesemed tammest ei tohi panna kõrge õhuniiskusega ruumi. Mööblieseme lakitud pind tuleb kaitsta mehhaanilistest kahjustustest, sest sügavate kriimustuste ja süvikute pärast puudub kaitsmismehhanism välisfaktorite vastu (õhuniiskus, õhutemperatuur, päikesekiirgus jne.). Mustuse/toimu regulaarseks eemaldamiseks tuleb kasutada spetsiaalset pehmet puhastusharja või -lappi, mis võib olla nii kuiv kui ka niiske. Mäletage, et puitmööbli pikk iga sõltub teie poolt organiseeritud hooldusest!

NAHK: Kvaliteetsest nahast produtseeritud mööbliesemed/komplektid ei vaja konserveerimisainet, pleegitit, määrdevahendit täienduseks. Tuleb regulaarselt pühkida tolmu/mustuse naha pinnalt kuiva, pehme lapiga. Lapp peab olema puhas, varem mitte kordagi kasutatud. On rangelt keelatud rakendada lappi, mida kasutati varem koos keemiliste vahenditega nagu ACE jne. Iga nahk omab nähtamatut peenikest kaitsekihti, mida võib kergesti vigastada. Sel juhul kaotab nahk oma värvi. Seoses sellega on keelatud kasutada aerosooli, kingakreemi, keemilist vahendit, mis sisaldavad petrooli ning piiritust, lahustit. Me soovitame kasutada spetsiaalselt kvaliteetsele nahale valitud vahendeid, mida järgmine firma - LEATHER MASTER pakub nahast esemete hooldamiseks. Värsked plekid tuleb kohe kuiva lapiga eemaldada. Kui plekk ei kadunud ära, on vaja kasutada meie poolt pakutud keemilisi vahendeid. Esimest korda tuleb nahast mööbliesemed kaitseainega töödelda 3 kuu jooksul alates ekspluatatsiooni algusest. Hiljem iga 6 kuu möödudes.

Mööblieseme/komplekti ekspluatatsiooniga seotud reeglid:

  1. Mööbliese/komplekt tuleb kasutada vastavalt sellele konstruktsioonile ja otstarvele.
  2. Mööbliese/komplekt peab olema kasutatud kuivas, varjatud ruumis; tuleb kaitsta välismõjudest (õhuniiskus, õhutemperatuur, päikesekiirgus jne.). Normaalsed kliimatingimused mööbli ekspluatatsiooni jooksul: suhteline õhuniiskus 40-70%, õhutemperatuur 15-30° C.
  3. Mööbliese/komplekt peab olema eemaldatud soojendusseadmetest min. 1 meetri kaugusele.
  4. Mööbliese/komplekti lakitud pinnad tuleb kaitsta mehhaanilistest kahjustustest.
  5. Tuleb vältida lakitud pinna pikaajalist kontakti kõrge temperatuuriga ning keemilise lahustiga. Need välismõjurid võivad esile kutsuda pleegitamist ning tuhmumist.

SÖÖGILAUAD

Söögilaudade valik on lai – leiab statsionaarsemaid täispudust ning ka ruumisäästlikke mitmekordselt pikendatavaid söögilaudu. Mõne puhul ei või esmapilgul aimatagi, et see võib olla lahtikäiv – süsteemid on kenasti ära peidetud ning laud näeb ühtviisi nägus välja nii kinnises asendis kui lahtitõmmatuna.

Põhimõtteliselt võib söögilauad materjalide osas jagada nelja suuremasse rühma: täispuidust, spooni ja kõrgläikega ning klaasist lauad. Kõrgläikelise lauaga tuleb olla väga ettevaatlik – kindlasti ei tohi laual midagi lõigata ning alati tuleb kasutada taldrikualuseid, sest enamik sööginõusid on kareda põhjaga. Laudlina pole jällegi mõttekas nii uhkele lauale panna, sest siis läheks kogu ilu kaduma. Kõrgläikelised söögilauad on mõeldud moodsasse koju ning väga hästi lähevad kaubaks need komplektid, mis on üleni kõrgläikega, ka lauajalad; metalljalgadega nii populaarsed pole. Eelistatakse väiksemaid söögilaudu.

Praegu on kõrgläikega köögimööbel väga moes ning sellest tingituna valitakse ka söögilaud samast sarjast. Kõrgläikega söögilaud on kodus suisa omaette aksessuaar, mis püüab pilku. Kindlasti ei jää külalistel märkamata valge kõrgläikeline moodne laud tumedal põrandal. Kõrgläike puhul on hea see, et valida saab värvi, mida hing iganes ihkab.

Spetsialistid manitsevad, et söögilaud on siiski söömiseks, mitte söögitegemiseks ega tainarullimiseks.

Arvestada tuleb sellega, et musta värvi mööbli peal tulevad kriipsud-kraapsud palju kergemini esile ja on nähtavamad kui heledal mööblil. Valgel laual on kraapsud näha siis, kui sinna on kogunenud mustust. Kui kallis kõrgläikega söögilaud on aktiivsest kasutamisest väsinud, siis turul leidub ka töömehi, kes kõrgläikelist mööblit poleerivad ja uuendavad. Muidugi ei pruugis see olla odav töö ega pruugi vana laua puhul end ära tasuda.

Klaas kannatab kuumust ja niiskust.

Tuleb ka klaasist söögilaual kasutada taldrikualuseid, muidu on pind kohe kraabitud.

Klaasi eelis on see, et materjal kannatab suurt kuumust. Mingit probleemi pole, kui toetada kuum kohvitass klaasist lauale. Samuti talub klaas niiskust ja seda on kerge puhastada – ükskõik millise mahapudenenud toidu saab klaasilt hõlpsasti maha pesta.

Ei maksa kindlasti muretseda selle pärast, et klaas on kuidagi õrn või läheb katki. Katki võivad minna vaid tehase harvaesinevad praagid, kus materjalil on pinge sisse jäänud.

Väikeste lastega peredes tuleks alati valida ümaramate nurkadega lauad, see kehtib nii klaasi kui ka puidust mööbli kohta.

Klaas sobib muidugi modernsemasse interjööri, seda tingivad juba metallist jalad.

Klaasi on peetud külmaks ja igavaks materjaliks, kuid tänapäeval leiab erineva tooniga kombineeritud klaaslaudu, nagu näiteks mustast klaasist äärtega ning keskelt läbipaistvad või piimjad lauad.

MÖÖBLI PUHASTAMINE

Ärge kasutage mööbli puhastamiseks abrasiivseid puhastusvahendeid ega lahusteid. Pidage meeles, et kõik mööbli lakiga kaetud pinnad võivad aja jooksul muuta värvi mitte ainult sõltuvalt klimaatilistest tingimustest, hooldamise iseloomust, vaid kõige tähtsam – sõltuvalt valguse mõju astmest. Soovitatakse puhastamiseks kasutada valdavalt kuiva pehmet riiet või seemisnahka koos spetsiaalselt selleks ettenähtud puhastusvahenditega. Võib kasutada poleerivaid vahendeid, millistel on reeglina ka puhastamisomadused. Seejuures mööbli poleerimiseks ei tohi kasutada muid poleerimisvedelikke, mis on vastunäidustatud kontaktide osas toiduainetega.Vältimaks jäävate plekkide teket eemaldada laual sattunud mustus (kohv, vein jne) kohe. Väldi mööbli vigastamist teravate esemetega. Kategooriliselt on lubamatu kõvade puhastusseadiste kasutamine (kraabitsad, plastik-või metallkiudšvammid)! Garantii ei laiene mehhaanilistele vigastustele, vee- ja kuumuskahjustustele!

Mööblilt on soovitav tolmu pühkida: - lakitud, värvitud või naturaalpuidust pindadelt kuiva pehme riidest lapiga; - dekoratiivplastiku, melamiin-, või laminaatkattega kaetud pindadelt niiske lapiga. Mööbli puhastamiseks ei lubata kasutada lahustavaid, pleegitavaid ja abrasiivseid aineid sisaldavaid pastasid ega vedelikke, millised ei ole ette nähtud mööbli hooldamiseks. Määrdunud pindade puhastamiseks ja värskendamiseks on soovitav kasutada müügilolevaid mööblihooldusvahendeid, järgides nende pakendil toodud eriotstarvet ja kasutamisjuhist. Mööbli määrdunud pindu, samuti klaase ning manuseid võib spetsiaalsete vahendite puudumisel hooldada (puhastada) ka neutraalse pesuvahendi seebilahuse väikese kogusega (näiteks, 2% pesuvahendit, 98% vett). Peale puhastamist peab hoolikalt kuivatama mööbli kõik osad, milliseid puhastati. Tähelepanu! Ärge kasutage puhastamisel lappe, švamme, kindaid, mis on immutatud produktidega, milliste kontakt puhastatavate materjalidega on lubamatu. Kõik plekid on õigem kohe eemaldada, et need ei jõuaks kuivada ega sisse imbuda.

Klaaspinnad

Eelkõige pidage meeles, et klaaspinnad on haprad ning võivad puruneda löögi tagajärjel. Ärge vedage esemeid mööda pindu ning ärge lööge tasapinda raskete kõvade esemetega. Kasutage puhastamiseks spetsiaalseid klaasivahendeid. Ei tasu kasutada abrasiivsete omadustega vahendeid, samuti metallkiududest või laastumaterjalist švamme.

Garantii katkeb, kui

  • mööblit pole kasutatud vastavalt otstarbele ning kasutusjuhendi nõudeid ja soovitusi on eiratud;
  • garantiiaja jooksul on mööblit ümber paigutatud ning sellest tulenevalt on mööblit lõhutud või on reguleeringud paigast läinud;
  • mööblit on garantiiaja jooksul ise remonditud või ostja poolt valesti hooldatud;
  • mööblile on lisatud algselt mitte ettenähtud detaile;
  • kui mööbli vigastused on tekkinud selle oskamatu käsitlemise, hoidmise või transportimise tagajärjel.
  • Garantii alla ei kuulu:
    1. loomulik kulumine ja pleekimine;
    2. hooldustööd, mille vajalikkus ilmnes alles garantiiajal;
    3. kergesti purunevad materjalid (klaas, tehismaterjalid vms).